Raport: Stosunek farmaceutów i techników farmaceutycznych do szczepień przeciw COVID-19

W związku ze staraniami o umożliwienie wykonywania szczepień ochronnych przez farmaceutów, warto zadać sobie pytanie – jaki obecnie mają oni stosunek do samych szczepień, skąd czerpią wiedzę i czy potrafiliby przekonać pacjenta do potrzeby szczepienia, na przykład przeciw COVID-19?

Szczepienia w aptekach mają szanse stać się jedną z usług opieki farmaceutycznej, jednak poza potrzebą zniesieniem barier natury prawnej, kluczowa może być także zmiana osobistego przekonania do skuteczności i bezpieczeństwa szczepień.

Zorganizowaliśmy największe jak dotąd badanie, które miało na celu wstępne zanalizowanie postaw farmaceutów i techników farmaceutycznych wobec szczepień ochronnych, na przykładzie ich przekonań co do bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki przeciw COVID-19. W niniejszym raporcie przedstawiono jego pełne wyniki oraz wnioski Instytutu. Mamy nadzieję, że przyczynią się one do prac nad wzmacnianiem roli aptek w profilaktyce chorób zakaźnych, a dla samych farmaceutów będą ciekawą i pouczającą lekturą.

Pobierz raport

Raport jest dostępny do pobrania poniżej:

Szczepienia-COVID-19-a-farmaceuci-Raport-IROF_v1.pdf

Spis treści